A 2022. évi horgász versenynaptár szerint idén áprilisban és októberben rendezik meg a II. Harcsafogó Országos Bajnokságot. Az aktív pecásokon, illetve a Horgász Magazin olvasóin kívül valószínűleg kevesen tudják: az első alkalommal 2021-ben megtartott I. Harcsafogó OB győztes csapatának egyik tagja diósdi sporthorgász, Mocsári Tamás.

Az élőcsalis harcsahorgászat az egyik legrégebbi halászhagyományon, komoly szakmai tapasztalati alapon nyugszik. A harcsahorgász sportolók tevékenységükkel hírvivői a harcsa védelmének és sportszerű, speciális horgászatának.

A tavalyi verseny első fordulóját nyolc csapat részvételével a Pátkai-víztározón, míg a másodikat a Leveleki-víztározón tartották. A versenyben kiegyensúlyozott teljesítménnyel a Mocsári Tamás–Takács Tibor páros (Sztráda Rádió Yuki Hungary) állhatott a dobogó legfelső fokára. A második helyet a Váci Harcsalesők csapata, míg a harmadikat a Kobold–Catfiss–Maconka Team szerezte meg.