Július 17-én a beruházás finanszírozói, a Generali a Biztonságért Alapítvány, illetve önkormányzatunk képviselői hivatalosan is átadták a városnak az Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola Petőfi utcai épülete előtt kiépített okoszebrát. A biztonságos átkelést segítő, villogó fényjelzéssel ellátott gyalogosátkelő segít biztonságossá tenni a gyerekek és a gyalogosok közlekedését.
A SafeCross okoszebra közlekedésbiztonsági rendszer az útburkolatban elhelyezett aktív LED prizmák segítségével, villogó fénnyel hívja fel az autósok figyelmét a kijelölt gyalogátkelőn éppen áthaladó gyalogosokra, akiknek a mozgását az út két szélén elhelyezett kamerák érzékelik. A jelzés csak akkor lép működésbe, amikor az valóban indokolt, és addig tart, ameddig a gyalogos áthalad az úttesten A rendszer célja, hogy az adott gyalogátkelőnél a járművezetők számítsanak rá, ha villog a LED, akkor gyalogos halad át és meg kell állniuk.
A diósdi okoszebra költsége 4,5 millió forint volt, melynek 50%-át a Generali a Biztonságért Alapítvány, 50%-át Diósd önkormányzata finanszírozta. A kivitelezést a Pearl Enterprises Kft. végezte.
Az okoszebra-átadón a Generali a Biztonságért Alapítványt képviselő Szabados Szilvia elmondta: az Alapítvány kiemelt céljai közt szerepel a közlekedés biztonságosabbá tétele, a balesetmegelőzés, a kerékpárosok és a gyalogosok védelme. Noha a zebrákat a gyalogosok biztonságos átkelése érdekében hozták létre, mégis itt fordulnak elő leggyakrabban balesetek. A program elindítása óta több mint 120 millió forint értékben támogatták mintegy 70 okoszebra kiépítését szerte az országban. Méréseik szerint az autósok megállási hajlandósága az okoszebra telepítését követően jelentősen növekszik már néhány héten belül is. Szabados Szilvia hangsúlyozta: „Örömükre szolgál, hogy mostantól ezt a diósdi gyalogátkelőt is biztonságosabbá tehették az iskolába járó gyermek részére.”
A diósdi önkormányzat képviseletében Dizseri András polgármester és Vidnyánszky Ádám képviselő, az Ifjúsági, Szociális és Sportügyekért Felelős Bizottság elnöke, valamint a Polgármesteri Hivatal munkatársai vettek részt az okoszebra hivatalos átadás-átvételén.
A Petőfi utcai átkelőknél egyébként már hat éve „zebraőrök” – a Diósdiak Diósdért Egyesület tagjai és számos önkéntes – segítik a gyerekek biztonságos átkelését reggelente. Mint a téma kapcsán tett Facebook-bejegyzésükben jelzik: önkéntes munkájukat a jövőben is folytatják.

MiDió.hu
Címkék: Diósd, Generali a Biztonságért Alapítvány, okoszebra, Petőfi Sándor utca











